1-800-800-868
ניתן ליצור קשר 24 שעות ביממה

קבורה אלטרנטיבית

כללי חוק הזכות לקבורה אזרחית חלופית, תשנ"ו-1996 מסדיר את שרותי הקבורה לכל אדם החפץ להיקבר על-פי השקפת עולמו, קרי ללא מנהג דתי כלשהו, וקובע כי : "כל אדם זכאי להיקבר על פי השקפתו בבית עלמין אזרחי חלופי אם בחר בכך."

הנה כי כן, כבר משנת 1996 עומדת לאדם אפשרות לבחור את הדרך שבה תעשה הקבורה (קבורה בארון, התאמה אישית של הטקס וכו').

יחד עם זאת, התמהמהות המדינה בהקמת בתי עלמין אזרחיים הובילה למצב בו למרבית האוכלוסייה אין גישה לבתי עלמין אזרחיים. בישראל פועלים כתריסר בתי עלמין לקבורה אזרחית חלופית, אך רק נפטר שבמקום מגוריו האחרון (על-פי מרשם התושבים) פועל בית עלמין אזרחי חלופי זכאי להיקבר במימון המדינה.

אחרת, הבחירה בקבורה אלטרנטיבית כרוכה בתשלום לא מבוטל.

 

@alt@
@alt@

קבורה ברוח אחרת

הסיבות לעלייה המתמדת בביקוש לקבורה אזרחית מגוונות אך המכנה המשותף אחד הוא – רק בטקס קבורה אלטרנטיבי יוכלו בני משפחתו של המנוח, ויקיריו, להביא לידי ביטוי רצונו של המנוח, ואת עצמם.

אדם שמבקש לעשות את דרכו האחרונה בתוך ארון קבורה, כשברקע מתנגנת מנגינה שאהב, או אדם שמבקש לשלב בטקס הלוויה רק חלק ממנהגי ההלכה והדת, ולכרוך אותם בקטעי שירה או נגינה, יוכל לזכות לקיים את משאלתו אך ורק בבית עלמין אזרחי.

על מנת לאפשר לבני המשפחה וליקיריו של המנוח להתמקד באבלם ובד בבד לקיים את טקס הלוויה והקבורה בהתאם לרצונו של יקירם אנו מציעים לסייע בכל הבירוקרטיה הכרוכה בסידורי הקבורה המוקדמים (פינוי המנוח מביתו/בית חולים, הכנת המנוח לקבורה, הובלת המנוח לבית העלמין, הוצאת רישיון קבורה וכו') וכן בתכנון, הפקה וארגון טקס קבורה שיכבד את כבודו וזכרו של המנוח.

 

@alt@
@alt@

נגישות